کتاب هنگامی که نیچه گریست

اثر اروین دی. یالوم از انتشارات جامی - مترجم: کیومرث پارسای-داستان فلسفی

وین، پایان قرن نوزدهم. لو سالومه آمده است تا یوزف برویر، پزشک مشهور و استادِ زیگموند فروید را بیابد. او نگران دوستش، نیچه است. برویر باید اندیشمند بزرگ و تنها را که از سردرد شدیدی رنج می‌برد، معالجه کند و او را از این گرفتاری برهاند. ولی نیچه نباید از این جریان بویی ببرد، سالومه از برویر تقاضا کرده که او را معالجه کند. برویر تصمیم می‌گیرد با روش جدید «بیان‌درمانی» که به‌تازگی در مورد بیمار دیگرش آنا او. تجربه کرده، او را درمان کند. برویر برای تشویق نیچه به صحبت‌کردن، وضعیت بیمار جوانش آنا او. را برای او تشریح می‌کند. به‌این‌ترتیب میان برویر آرام و دلسوز، و نیچه حساس و خوددار، دوئل گفتاری تندی به‌وجود می‌آید و هرچه این دو به هم نزدیکتر می‌شوند، برویر بیشتر متوجه می‌شود که فقط در صورتی می‌تواند نیچه را معالجه کند که وی اجازهٔ این کار را بدهد. یالوم تخیل و واقعیت را در یک شبکهٔ منسجم با هم ترکیب می‌کند؛ طوری‌که شخصیت‌های برجسته و بزرگِ دورانِ آغاز روان‌درمانی زنده می‌شوند و با ما سخن می‌گویند.
دکتر اروین د. یالوم مدرس روان‌درمانی در دانشگاه استانفورد و نویسنده کتاب‌های درسی روان‌شناسی مانند عشق و جلادش و داستان دیگرِ روان‌درمانی است.


خرید کتاب هنگامی که نیچه گریست
جستجوی کتاب هنگامی که نیچه گریست در گودریدز

معرفی کتاب هنگامی که نیچه گریست از نگاه کاربران
در این رمان شگفت انگیز، یالوم فلسفه، روانکاوی و تاریخ را مخلوط می کند و تصور می کند که چه اتفاقی افتاده بود نیچه برای درمان Breuer رفت. این طرح بر تنش هایی که بین فلسفه نیچه و نیچه و اعتقادات فروید به نقش اساسی روابط در زندگی و پیشرفت انسان بوجود می آیند، رشد می کند. این کتاب یک تور عاطفی و فکری است و زندگی دو تن از متفکرترین متفکران قرن بیستم را به ارمغان می آورد. یالوم در بهترین حالتش!

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هنگامی که نیچه گریست


 کتاب طاعون
 کتاب مرسو چه کسی را کشت؟
 کتاب زائر کوم پوستل
 کتاب تشریفات
 کتاب تمثیلات
 کتاب ماندارن ها