کتاب هستی و نیستی

اثر ژان پل سارتر از انتشارات دنیای کتاب - مترجم: عنایت الله شکیبا پور-داستان فلسفی

کتاب هستی و نیستی، از نظر بسیاری از فیلسوفان و ناقدان مهم ترین کار فلسفی سارتر است. برخی آن را از برجسته ترین آثار فلسفی سده ی بیستم دانسته اند. به هر حال یکی از مهم ترین و تاثیرگذارترین آثار فلسفی در اروپای قاره ای و در قلمرو فلسفه ی هستی و اگزیستانسیالیسم بود. هستی و نیستی پرفروش ترین کتاب فلسفه ی سده ی بیستم فرانسه بود. شهرت کتاب سارتر در سال های پس از جنگ جهانی دوم تا حدودی به خاطر نثر زیبای آن و استفاده از مثال هایی از زندگی روزمره بود

سارتر به یقین از تاثیرگذارترین متفکران سده های اخیر است در این کتاب رویکردی تازه و انقلابی به رابطه ی پیچیده ی انسان و جهان دارد. هرچند در زمان نگارش کتاب درگیر و دار جنگی مهیب، دلبسته آثار ادموند هوسرل و به ویژه هستی و زمان مارتین هایدگر بود. اما این کتاب تجربه اوست در آزادی. گزینش اوست برای آزادیو اینجا می بینیم اندیشه های تجریدی هستی شناسانه هرگاه به قلم ادیبی توانا نوشته شود چه شیرین و جذاب خواهد بود. کتاب هزار حسن دارد، اما اگر فقط یکی می داشت این است که عشق به دانایی را در دل خواننده زنده نگه می دارد

هستي و نيستي يکي از برجسته ترين آثار ژان پل سارتر نويسنده و فيلسوف فرانسوي با برگردان مهستي بحريني توسط انتشارات نيلوفر در 860 صفحه قطع وزيري منتشر شد. بابک احمدي که پيش از اين کتاب «سارتر که مي نوشت» را تاليف کرده بود، درباره اين اثر مي نويسد: «نخستين ترجمه فارسي از متن کامل «هستي و نيستي» (جستاري در هستي شناسي پديدار شناختي) مهمترين اثر فلسفي ژان پل سارتر شاهکاري فلسفي و نمايانگر معناي زندگي است در سده بيستم


خرید کتاب هستی و نیستی
جستجوی کتاب هستی و نیستی در گودریدز

معرفی کتاب هستی و نیستی از نگاه کاربران
این کتاب باعث شد من جهان را به شیوه ای کاملا متفاوت ببینم. فقط شوخی کردم. تمام تابستان را برای خواندن به من سپرد، بسیار سخت است که از آن عبور کنم، اما در نهایت بسیار با ارزش است. اگر شما به اندازه کافی خوش شانس هستید تا کپی مورد استفاده را بدست آورید، یادداشت های دیگر مردم در حاشیه ها می تواند ساعت های خنده داشته باشد. رعد و برق یا رعد و برق متافیزیکی!

مشاهده لینک اصلی
اگر شما می توانید این کتاب را درک کنید، به شما می گوید. آماده باشید مجددا بخوانید. بسیار طولانی من معتقدم که یک جمله 2 صفحه طول می کشد. ممکن است در اشتباه باشم. خواندن یک بار خوبه دوباره خوندم مانند تمام فلسفه: پیچیده.

مشاهده لینک اصلی
او ناراحتانه خود را برای بهتر یا بدتر تکرار می کند. شما (من) نمیتوانید بدانید چه میگوید تا زمانی که پنج بار آن را بگوید. او به نظر می رسد همه چیز را ده برابر می گوید و آن را به شدت آزار دهنده می شود.

مشاهده لینک اصلی
علیرغم نیم قرن اختلافات و بازتاب ها، بودن و نجات واقعا قهرمان بسیار قدرتمند است. نوع کتاب هایی که زندگی برخی از آنها را تغییر می دهد. ما می توانیم اختلاف نظر داشته باشیم، اما قدرت و قدرت.

مشاهده لینک اصلی
یک چرخش مغزی، واقعا. من هر فکري که بعد از هر بخش داشتم شک داشتم آسان خواندن؟ نه! آیا یک فیلسوف غیر فلسفی آن را بخواند؟ احتمالا نه. با این حال، من پشیمان نیستم که مغز من کمی رنج می برد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب هستی و نیستی


 کتاب خدمتکار و پروفسور
 کتاب زوربای یونانی
 کتاب والکری ها
 کتاب درک یک پایان
 کتاب یک زن بدبخت
 کتاب مرگ ایوان ایلیچ