کتاب مرفی

اثر ساموئل بکت از انتشارات ققنوس - مترجم: سهیل سمی-داستان فلسفی

در ميان رمان‌ های ساموئل بكت، شاعر، نويسنده و نمايشنامه‌ نويس ايرلندی (۱۹۸۹-۱۹۰۶) مِرفی چند شخصيت و طرحی كم ‌و بيش روشن دارد. از بعضی جهات به خود «بكت» شبيه است. زندگينامه‌ نويسان او به خطوط موازي ميان اين رمان و زندگی بكت اشاره كرده‌ اند. گفتنی است بكت در زمان نگارش اين رمان در لندن به روانكاو مراجعه می كرده است.
بكت در همان دوره، عامدانه و به قصد تجربه كردن فضا و روحيه‌ها براي ديدار با «جفری تامپسن»، دوستش، به بيمارستان مي‌رفت. در رمان مطالبي نيز وجود دارد كه به خاطرات و ديده‌ها و شنيده‌هاي بكت از دوران كودكي تا بزرگسالی اش مربوط می شدند. با وجود تمام تمسخرها و شرح‌ های عينی، روشن است كه نويسنده با مِرفي همدلی دارد. اين كتاب در دوره‌ای نوشته شد كه بكت مانند بسياری از نويسندگان هموطن و غيرهموطنش تحت تأثير نويسنده بزرگ ايرلندي «جيمز جويس» بوده است. جويس نيز به بكت اعتنا داشته و گويا دو فصل اول مِرفي را به دليل علاقه‌ای كه به اين رمان داشته از بر كرده بود. رمان مِرفي در ميان آثار ساموئل بكت نيز موقعيتی متمايز دارد. در اين رمان، راوی، بيش از راوي‌های ديگر بكت، از عقايدش مي‌گويد. هر چند هر بار كه اين كار را انجام مي‌دهد، خواننده را ذوق زده مي‌كند اما... .


خرید کتاب مرفی
جستجوی کتاب مرفی در گودریدز

معرفی کتاب مرفی از نگاه کاربران
خوب. بکت آن است، بنابراین پروس فوق العاده است، و در مورفی، بکت یک شخصیت اصلی را به عهده گرفت تا به طور همزمان از عاشق شدن و نفرت برود. رفتار و سوءاستفاده های او ظالمانه است و من تعجب می کنم که زندگی در دوبلین از اوایل تا اواسط قرن بیستم چگونه بوده است. این باید یک شورش با تمام کسانی که به طرز وحشیانه و ناامید رفتار می کردند از نوار به نوار مواجه شد در حالی که mutinging متمایل و wittisisms آموخته به یکی و همه. بکت لایه طنز ضخیم در سراسر، شاید کمی ضخیم است. این چیزی از یک محاکمه سه چهارم از طریق، جایی که حتی در پاسخ به سوء استفاده از مورفی لبخند می زند، باعث می شود که عضلات صورت درد شوند. این فقط برای من کمی بیش از حد بود. مثل خوردن بیش از حد کرم، آن را به من اجازه داد کمی احساس آرامش.

مشاهده لینک اصلی
پنیر و سبیل! چگونه کسی در مورد این موضوع به من گفت؟ هر کس همواره می گوید:Becketts نمایش ها چیزی است که می بینید. @ (این بازی چیزی است ...) اما این فقط دوست داشتنی بود. من اکنون میخواهم بخوانم و ظاهرا پیشگویی قبلی او بسیار قابل دسترس است. اونم اینه آن را بسیار صاف خوانده شده و لذت بخش است عجیب و غریب و غیر معمول در مکان ها تشکیل شده است. این تعصب، همیشه در سر من است، که شما می توانید یا واقعا خنده دار و یا واقعا خوب است. و این طنز به نوعی بهترین نوشتن را تضعیف می کند. که من احمقانه آن را می دانم، اما آن را نگه داشتم که من آن را به عنوان خوانده شده: این شگفت آور، جالب نوشته شده است، و بنابراین، خنده دار. دو فصل در پارک هفته گذشته من همه هیجان زده بود، و نمی خواستم به کار بازگشت . احساس کردم که Id شناسایی کرده است.

مشاهده لینک اصلی
این اولین تجربه من با بکت بود و صادقانه من کاملا مطمئن نیستم که من فکر کردم. به نظر می رسد که این طرح کمی دشوار است اما طرح کاملا بی اهمیت است. دلیل اصلی این مساله برای من افتاده است؛ زیرا ایده های فلسفی عمده گسترش یافته است، به خصوص دوگانگی دورتسیا، فقط من به آن علاقه ای ندارم. همچنین در کشور آزاد ایرلند نیز سرگرم کننده بود و من فقط در تاریخ ایرلندی به اندازه کافی آگاه هستم تا بیشتر از جوک ها را درک کنم. یکی آن فضل صرفه جویی برای من بود آن را به طور جدی در زمان خنده دار بود (و بسیاری از جوک ها بر سر من رفت بنابراین فقط تصور کنید که چگونه خنده دار آن را باید به افراد دیگر می شود).

مشاهده لینک اصلی
اولین گودو من این بکت است پس از یک مقدمه طولانی (در مورد کتاب Palko) به من که به عنوان نمایشگاه کار © آن زبانی و تردستی ذهنی وقتی که من زمینه شکار، تکان دادن سر خود را با PA ™ ABA\u003e ساعت آغاز شده است. پوچ بودن یک کلمه خوب است اگر آن را حتی می تواند ایستاد، آن را دور انداخته و تعجب نکنید. زبان - زبان نویسنده را به رسمیت می شناسم / کتاب زیبا است. کوشا تو pasážà خیره برخی از اصالت گردش مالی و شما می خواهید\u003e © که افکار ثبت نام، اما به عنوان každy (شبه) Intelektual může حوصله. کتاب من مرا گرفت و از پشت.

مشاهده لینک اصلی
من این یکی را دوست دارم. شاید من واقعا آن را بهتر می خواهم زیرا بکت آن را در آن جا ندیده بود. این نوع چیز خوبی است و چیز بدی است، اما کمی بیشتر از بکت در دسترس من قرار دارد. به خاطر آن جذاب نیست، اما بسیار قابل خواندن است. من مطمئن هستم یک تن وجود دارد که من دریافت کردم، اما من فکر می کنم من بیشتر. البته، من مطمئن نیستم که ID تا زمانی که به عقب برگردد، صرفنظر می کند، اگر مدت زمان نامحدودی داشته باشم، بعضی از بکت ها را دیگران می دانستم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرفی


 کتاب سلام کسی اینجا نیست؟
 کتاب گروه محکومین
 کتاب تانگوی شیطان
 کتاب پشت و رو
 کتاب طاعون
 کتاب لی لی