کتاب محاکمه

اثر فرانتس کافکا از انتشارات ماهی - مترجم: علی اصغر حداد-داستان فلسفی

یوزف ک. کارمندِ فروتن ِ بانک، یک‌روز بامداد پی می‌برد که بدونِ ارتکاب گناهی‌ مشخّص، متّهم شده است. به‌ گمانش، اثباتِ بی‌گناهیش ساده است، ولی به‌زودی خود را در دنده‌ها و چرخ‌های ماشین ِ تودرتوی محاکمه‌ ای گرفتار می‌یابد که راه‌بَرَنده‌اش عدالتی‌رنج‌ناک است و نماینده‌گانش کارمندانی‌دون‌پایه و مستقر در دفترهایی پلیدند. "یوزف ک." که ازین‌ دیوستان و جهانِ پوچ می‌هراسد ولی هم‌چنین به‌سوی‌اش کشیده می‌شود، دیگر خودش نمی‌داند که آیا بی‌گناه است یا گناه‌کار. با این‌همه دل‌اش می‌خواهد زنده‌گی کند، اما توانِ بایسته‌ی پایداریبا دو دُژخیمی‌را ندارد که، به‌سانِ دو آدم‌کُش، و به‌نام ِ عدالتی‌که وجود ندارد، به‌آهنگِ دادگستردن به‌سراغ‌اش می‌آیند.


خرید کتاب محاکمه
جستجوی کتاب محاکمه در گودریدز

معرفی کتاب محاکمه از نگاه کاربران
اگر شما جوزف K. بودید، چه کاری می توانید انجام دهید و به طور ناگهانی توسط حکومت خود اعلام کرد که بدون محکومیت جنایت خود به دادگاه محاکمه شود؟ جوزف یک مرد هوشمند در رده مدیریت متوسط ​​یک بانک است. او گفته می شود که یک رژیم سرکوبگر به دادگاه محاکمه می شود که در مورد پرونده اش به دادگاه عمومی احضار می شود و ک. سعی می کند با اعمال دلاوری و اطلاعات خود در برابر قدرت های پوچ که او را در آغوش گرفتن مشت های آهن قرار می دهد، اعمال کند. وقتی او به دلیل قضاوت هایش ظاهر می شود، مانند احمق ها که آنها هستند، با K عصبانی می شوند. وقتی او به بشریت احترام می گذارد، متوجه می شود که آنها هیچ کدام را ندارند. این می تواند یک مورد از اشتباه هویت برای همه که K. می داند. شوخ طبعی و سارکاسم او را به گوش ناشنوا می کشد. او هیچ راهی برای دانستن اینکه چگونه دفاع او پیشرفت می کند مگر با شنیدن این که قضیه او بد است و به او گفته می شود که قاضی ها او را به قتل رسانده اند @ او می گوید: من کاملا بی گناه هستم @ اما بی گناهی او اصرار دارد هیچ کس در این سیستم بی عدالتی سوررئال واقعا به این مسئله اهمیتی نمی دهد که فرایند واقعا برای رسیدن به عدالت طراحی نشده است: دادگاه هیچ کاری از شما نمی خواهد. هنگامی که شما به آنجا برمیگردید، آن را به شما میفرستد و هنگامی که به آنجا میرسد، شما را از بین میبرد. این مورد برای K مناسب نیست و یک روز در اواسط شب دو مرد در آستانه خانه خود نشان می دهند و به K. می روند آنها او مقاومت می کند، او موافق است، او تلاش می کند تا فرار کند، او محکوم است. اما K. نمیتواند از واقعیت فرار کند که وجود او پوچ است و زندگی او با قدرتهای غریب فراتر از قدرت او کنترل و فهمیدن است. هیچ چیز نمیتواند K. را از پوچی پوشیده از زندگی اش نجات دهد. کافکا یک نگاه تاریکی از وجود را ارائه می دهد، اما این یکی است که بارها و بارها در بدترین زمان ها بازی کرده است. شاید NSA در حال حاضر به شما جاسوسی کند. شاید یک حسابرسی مالی داشته باشید شاید برای شخص دیگری که به نظر شما می آید یا دارای یک نام صدایی مشابه است اشتباه می شود. شاید شما فقط تلاش کنید که زندگی خود را زندگی کنید و روزی دو مرد در تاریکی فرمان می زنند که با آنها می روید. چگونه بسیاری از عراقی ها، سوری ها، ایرانیان، مصری ها، یهودیان لهستانی و روسی، آمریکایی های آفریقایی، چک، ارمنی، میامی، سرخپوستان آمریکایی، چینی و ژاپنی-آمریکایی، این فاجعه حماسی دولت را با استفاده از تکنولوژی های سلاح برتر تجربه کرده اند؟ @ Trial @ یک شاهکار موجود است که توسط کافکا تعریف شده است، که Zeitgeist روز خود را تعریف کرد. اما این جهانی بودن این موضوع موجودات انسانی است که تحمل می کند. بنابراین جهان عادلانه نیست. پس چی؟ K. به شدت می خواهد که دادگاه حقیقت بیگناهی او را درک کند اما او گفته است: \"لازم نیست که همه چیز را درست بپذیریم، باید تنها آن را بپذیریم\". نور خورشید و خورشید در این داستان موجود کافکا : ما عملا کنترل زندگی ما را نداریم. تنها کافکا این است که این شناخت را در صورت لزوم درک و پذیرفته باشد.

مشاهده لینک اصلی
دادگاه / ÉtrÊŒÉªÉ ™ / معنی: بررسی رسمی شواهد توسط یک قاضی، معمولا قبل از هیئت منصفه، به منظور تصمیم گیری در مورد جرم در مورد پرونده جنایی یا مدنی (مشاهده اسپویلر) [اما داستان با عنوان خود مخالف است خودش به نظر می رسد هیچ شواهدی از سوی شواهد و یا هیچ هیئت داوران و یا پرونده های مدنی وجود ندارد. از طریق محاکمه ای که از این اتهام به ظاهرا دروغین متهم شده است، تلقیح جوزف، که به نظر می رسد در بیشتر موارد در مکان های مناسب مانند اتاق زیر شیروانی، در حضور قاضی های ناعادلانه و در غیاب عالی دادگاه های غیر قابل قبول، با کمتر یا هیچ مداخله مستقیم یا غیرمستقیم طرفداران، بدون اینکه هیچ دلیلی برای اتهام به او گفته شود، داستان دور و دردناکی نشان می دهد که تلاش های بی وقفه انسان مدرن نه تنها متهم بلکه هر کسی که می خواهد وارد دروازه قانون شود، نور ناهموار سیستم عدالت کنونی ما. (اگر در مورد شما فکر می کنید سیستم عدالت بسیار خوبی دارید، لطفا من را ببخشید و این gibberish را نادیده بگیرید) (مخفی کردن اسپویلر)] اگر بتوانم این داستان را نسبتا خلاصه کنم، این ممکن بود ادامه جرم و مجازات در فرم از محاکمات غیرقابل تصور، چنین جنایات فجیعی را مرتکب شده است. این من / ما را با مجازات اعدام برای جرمی که هرگز اتفاق افتاده نیست @ می گذارد، همه به نام عدالت!

مشاهده لینک اصلی
هنگامی که شما در پراگ اتفاق می افتید، چشم های هیپنوتیزم کافکا، شبیه به دیادوم تیره، به دنبال شما به معنای واقعی کلمه در همه جا، به خصوص در شهر قدیمی است. مجسمه ها، موزه ها و کافه ها در خیابان های بلوکه شده باریک وجود دارد که همه آنها در یک کافکای عجیب و غریب نابغه نویس نوشته شده است. من به عنوان یکی از دلایلی که در آن شهر شکوهمند صدها (یا چندان) اسپایدر به پایان رسید، من قول دادم که این نویسنده را امتحان دوم را پس از ناکامی من به طور کامل او را در دبیرستان درک کنم. هر جا که رفتم عصر من از طریق دخمه پرپیچ و خم از خیابان های رنگارنگ پریدم، به سمت راست زیر بینی رفتم، تقریبا می توانستم او را بشنوم که شکاک و بی رحمانه و متکبرانه در آن زمان همه چیز را نادیده گرفته و غافلگیر کرده بودم. اما من دلیلی داشتم. معلم آلمانی و ادبیات در دبیرستان بود که علاقه زیادی به فرانتس کافکا داشت. او یک عادت کنجکاو به نام من \"لندمسرین K.\" پس از شخصیت اصلی کافکا در قلعه ایجاد کرد. همانطور که من از آن فراتر از کلمات متنفر بودم، مجبورم بپذیرم که این کاملا حیرت انگیز بود، زیرا نه تنها با حرف اولیه نام خانوادگی من، بلکه همانطور که اتفاق می افتد، همچنین با تخصص پدرم، که یک زمین شناس است مهندس با این حال، به عنوان آموزنده به عنوان خنده دار و باهوش، او نمیتواند شهیدان جمعی از کلاسهایش را برای غلبه بر ناامیدی ما با تستهای بی نظیرش که در آن شما نیاز داشتید حداقل 50 امتیاز از 100 امتیاز بگیرید تا بتوانید از آن عبور کنید پوست دندان های شما با پایین ترین علامت (!)، و بنابراین کاملا قابل درک بود که من گاهی اوقات با خواندن در حین سخنرانی و نوشتن تکلیف اختصاص داده شده از آلمانی به زبان انگلیسی نادیده گرفتم (من حدس می زنم که آن کمی از یک شورشی در همه وجود ندارد؟) متأسفانه، هنگامی که یک Landmesserin K.، من هدف مورد علاقه خود را از طوفان مغزی در آلمان تبدیل شد. من به تدریج با نام مستعار وحشت زده شدم و با تست های غیرممکن ادامه دادم که همیشه شکست خوردم، همه اینها به نوعی به یک نگرش واحد علیه نه تنها برای موضوع منجر شد، اما بعضی از آن در نگرانی من در مورد کافکا، که من آن را خوانده ام و نیز احساس کردم احمقانه به درک و در عین حال، خیلی شرمنده است که آن را پذیرفت. من یادم می آید که چگونه معلم می تواند از میان راه دانشجویان عبور کند و همیشه با من لذت خاصی از یک شکارچی را که بوی شکار مناسب خود را برای مجازات می دهد متوقف کند، با نگاهی به من لبخند ساردونیک از خود و نگاه کردن به من فریم عینک او. آه چی هست که ما این بار خواندیم؟ وقتی آن را به من نشان دادم، او یک بار یک تک ملودی طولانی درباره نویسنده من خواند، همیشه به نحوی مدیریت مقایسه را انجام داد به کافکا، حتی اگر در همه چیز قابل مقایسه نبود. من تمام وقت گریه میکردم، تلاش میکردم با نگاهی هوشمندانه به چگونگی توافق با او، با کمی قلب امیدوار باشم که به نوعی مدرک نادیده انگاشتن گرامری آلمانی که فقط توضیح داده شد، پاک شود. تا زمانی که تکلیف خود را به پایان رساند، گفت: \"بسیار خوشحالم که من این را می دانم که شما در حال خواندن این مطلب هستید، من می ترسم که برای کلاس امروز، Landmesserin K. آیا شما کافکا را در آلمان خواندید، ممکن است فکر می کنم به شما امکان داده است. »و من نمی توانم باور کنم که پس از نابودی کلاس های من از آلمان، من هنوز در نظر دارم که این مزدور کافک فرصت دوم را بدهد! â € |am من، هر چند؟

مشاهده لینک اصلی
این اولین بار بود که فرانتس کافکا را خواند، اما در عجیب و غریب، سناریوی کمی عجیب و غریب در دادگاه، غوطه ور شد.

مشاهده لینک اصلی
من کافکا را دوست ندارم او فرصت شانس زیادی داد و او هر وقت ناامید می شود. من موضوعش را تحسین میکنم، اما او فقط نویسنده خوبی نیست. او ممکن است یک متفکر بزرگ باشد، اما او فقط نمی تواند افکار خود را به طور موثر بیان کند؛ از این رو مقالات متعدد و پیوست های بی پایان به آثار او است. من به شدت بر اعتقاد من ایستاده است، که ادبیات بزرگ به معنای به رمز نگاری نیست. یک نویسنده عالی به طور کامل ترجمه می کند. در طول مطالعه زندگی نویسندگان می توان کل معدن معدنکاری را برای معنی صرف کرد، اما این نشانه ای از یک نویسنده عالی نیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب محاکمه


 کتاب جشن بی معنایی
 کتاب چهره مرد هنرمند در جوانی
 کتاب گروه محکومین
 کتاب گرگ بیابان
 کتاب گروه محکومین
 کتاب تانگوی شیطان