کتاب صومعه ی کوچک

اثر پیر پژو از انتشارات مروارید - مترجم: راحله فاضلی-داستان فلسفی

صومعه‌ی کوچک عنوان رمانی است که یک سال پس از انتشار موفق به کسب جایزه‌ی لیور اَنتِر شد
پیر پژو در این رمان به روایت داستان انسان‌هایی می‌نشیند که هر کدام به شکلی تنهایی را تجربه می‌کنند. گفتنی است که یک فیلم سینمایی نیز از روی داستان این کتاب توسط «ژان پیر دنی» ساخته شده است
این رمان دنیای انسان‌هایی را پیش چشم خواننده می‌گذارد که هر یک به شکلی در پیله‌ی تنهایی گرفتار شده‌اند. اتین ولارِ کتاب فروش در دنیای کتاب‌هایش غرق شده و به جز صدای نویسندگان و شخصیت‌های داستان‌ها صدای دیگری نمی شنود. تِرِز مادری است که خود را بین آدم های دیگر گم می کند تا پاسخ پرسش خود را بیابد و بفهمد چطور می‌تواند برای دختر کوچکش «اوا» مادری کند. در این میان یک تصادف شخصیت‌‌ها را سر راه هم قرار می‌دهد و موجب می‌شود سه پاره خط سرگردان به اضلاع یک مثلث تبدیل و به یکدیگر متصل شوند. اوای کوچک مانند صومعه‌ای خاموش است و ترز و اتین می‌کوشند با ورود به این صومعه روح خود را آرام کنند


خرید کتاب صومعه ی کوچک
جستجوی کتاب صومعه ی کوچک در گودریدز

معرفی کتاب صومعه ی کوچک از نگاه کاربران
در بعضی مواقع در کتاب، یک راوی است (حتی حوصله نداریم)، ​​کتابفروشی vollards را توصیف می کند، و بسیاری از پرتره از نویسندگان بزرگ را می بیند: همه مردان سفید پوست هستند. درست. آن را یک کلاسیک نیست اگر آن را توسط مردان مرده قدیمی پیر نوشته نشده است. استفراغ بربت شخصیت ها بی نظیر هستند، پروس بسیار بنفش است که منجر به سردرد می شود و داستان به خودی خود نزدیک به غیر موجود است. چه کلاهبرداری Tl؛ dr: آن را دوست نداشت، آن را توصیه نمی کنید.

مشاهده لینک اصلی
اگر این انتخاب را داشته باشم، این کتاب 3 و نیم را ارائه می دهد. من از آن لذت بردم، اما من مطمئن نیستم که چگونه آن را ارزیابی کنم. یک کتاب کوچک عجیب و غریب و به این دلیل که در مورد کتاب ها و اینکه چگونه افراد تنهایی می توانند باشند (و آن را خیلی خوب توضیح می دهند)، در واقع فکر می کردم ارزش خواندن آن را داشته باشد. با این حال، من دوست داشتم آن را در فرانسوی اصلی بخوانم و دوست داشتم تمام مراجع ادبی را بدانم (اما این گمان کتاب نیست).

مشاهده لینک اصلی
کتابفروشی فعل نامیده می شود. چقدر زیبا است؟ من فکر می کنم این یکی از آن کتاب هایی است که قطعا در زبان اصلی آن را می خوانند. ترجمه ها به خصوص بیرحمی نیستند. این فقط من فکر می کنم که شما باید در خلق و خوی خاصی برای درک و لذت بردن از این کتاب باشید. با توجه به خلق و خوی، شاید جنجالی که با قدردانی متعلق به کوه ها و توانایی تحسین در دنیای مخلوط شده است.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب صومعه ی کوچک


 کتاب گروه محکومین
 کتاب دروغ گویی روی مبل
 کتاب رویای آدم مضحک
 کتاب گروه محکومین
 کتاب همه ی نام ها
 کتاب راز فال ورق