کتاب شوخی

اثر میلان کوندرا از انتشارات روشنگران و مطالعات زنان - مترجم: فروغ پوریاوری-داستان فلسفی

جوک یک رمان از میلان کوندرا است که در مورد یک مرد به نام لودویک Jahn و زندگی او تا سن 37 سالگی است. این رمان رویدادهای زندگی او را از منظرهای مختلف تقریبا از زمان نوجوانی تا زمانی که او 37 سال دارد، پوشش می دهد. اما یک الگوی خطی را دنبال نمی کند. در عوض، رمان تمرکز می کند که چگونه اعمال جانسون دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد و بر کسانی که در تماس با او هستند را تحت تاثیر قرار می دهد. اغلب اوقات، این رمان درخشان از عشق و انتقام خنثی شده به دلیل پیامدهای سیاسی آن خوانده شده است. اکنون، یک چهارم قرن پس از جوک، برای اولین بار منتشر شد و چندین سال پس از فروپاشی رژیم جمهوری چک تحمیل شده توسط شوروی، این امر ساده تر می شود تا مفاهیم را به جای ارزش گذاری کتاب (و همه کارهای کاندرا) به عنوان آنچه که واقعا این است: ادبیات عالی و تحریک کننده ای که نور جدیدی را بر روی تم های ابدی وجود انسان می گذارد.


خرید کتاب شوخی
جستجوی کتاب شوخی در گودریدز

معرفی کتاب شوخی از نگاه کاربران
قطعا زمانی بود که من می خواستم در مورد خواندن این کتاب از زندگی خودم شکایت کنم. من می خواستم مشت خود را لرزاند و قدرتهایی را که برای یک شوخی بی رحمانه برای بازی کردن همه ما در یک شوخی دردناک دردناک بود، لعنت کند. با این حال، در پایان شوخی چه کاری انجام می دهید؟ خنده. این کتاب الهام بخش شما می خواهید بیش از حد خندید و برای تحقق بخشیدن به بی کفایتی از حلق آویز کردن به هر بی عدالتی شخصی که علیه شما متعهد شده است؛ احتمالا شما بهتر از مرتکب نیستید و از شما بدتر از شما نیست.

مشاهده لینک اصلی
کتاب مورد علاقه من کاندرا. اما آیا غیر چکی خواهد فهمید؟ مطمئن نیستید. داستان چه اتفاقی می افتد به انقلابیون ساده لوح هنگامی که آنها بزرگتر می شوند و می خواهند جوانان خود را دوباره زنده نگه دارند؟ جداسازی کامل روانشناسی، طرح پیچیده. اگر می خواهید به درک 1968 بهار بهار، این کتاب را بخوانید.

مشاهده لینک اصلی
من یک بار این را در جمهوری چک خواندم تا آن را در محیط و اتاقی بی نظیر ببینم، اگرچه کاندرا واقعا مدت زمان زیادی در پاریس زندگی می کرد. ایوان بسیاری از کتابهای کوندراد را خواند و آنها را دوست داشت اما بسیاری از مناطق جمهوری چک، مثلا کافکا را تحسین می کنند، و کاندرا بیشتر یا کمتر در این کتاب می گوید. او جوامع را تحت نظر کمونیسم کنترل شوروی از گذشته توصیف می کند، اما من آن را به عقب برگردانده ام. به نظر می رسد شوخ، اولین رمان کاندراس که من فکر می کنم، حس ماشینکاری ناخوشایندی دارد که شخصیت های مشهور کافکا را قربانی می کند. اما کوندرا همیشه مجرمانه است و باعث می شود رمانتیک ترین فضانوردان را مانند فحاشی حماسه احساس کند، که به آثار او ختم می شود. نسخه کافکا در چارچوب یک مرکز خرید جدیدتر در شهر پراگ امروزه یک زنجیری است که ما را به زمین در وسط و دیگری به بهشت ​​می برد. اما کاندرا هرگز کلید های میانبر و این افسانه ها را نمی گیرد از عواقب پیچیده هر جنبه ای از زندگی هرگز برای عاشقانه و انتقام ارزان نیست. اگر من آن را در جمهوری چک خواندم، جایی که وجود به نظر می رسد اغلب خاکستری و یا حداقل، بدون تظاهرات، من می گویم شخصیت اصلی ناراحتی به سرنوشت غیر قابل قبول غم انگیز و عمیق بود.

مشاهده لینک اصلی
خواندن دوم (18 سال): هنوز زیبا است. بررسی تجربیات اجتماعی که توسط دوران پس از جنگ انسانی ساخته شده است. خواندن كتاب كوادو توسل چتايك در كاندرا براي فهم اين كتاب ضروري بود. من نمی دانم چطور می توانم قبل از این بدون این زندگی کنم. خواندن اول (16 ساله): جوک از بسیاری از جوک ها تشکیل شده است که تأثیرات مهمی بر شخصیت ها دارند. داستان از چندین دیدگاه بیان شده است. این سرکوب روشنفکران را در جامعه توتالیتر توصیف می کند. این کتاب نسبت به سایر رمانهای کاندریس که خواندن آنها را دارد، متفاوت است. به دلایلی، این فهرست در لیست کتابهای مورد نیاز برای معاینه Maturita چک است. من به طور قطع یک رمان دیگر کاندریایی برای آن (شاید جاودانگی یا سبک غیر قابل تحمل بودن) انتخاب کنم. من خواندن آن را دوست داشتم، اما کتاب Kunderas مورد علاقه من نیست.

مشاهده لینک اصلی
نسخه خام واقعی، از 1984 که در آن افکار منحصر به فرد هر گونه تلاش بهبود اجتماعی را از بین می برد. هنگامی که فرد ناپدید می شود، آنها همچنین همه معجزات خود را پنهان می کنند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب شوخی


 کتاب شاهزاده خانم بابل
 کتاب هستی و نیستی
 کتاب چهره مرد هنرمند در جوانی
 کتاب هیپی
 کتاب سومین پلیس
 کتاب جشن بی معنایی