کتاب خط خطی های روح سرگردان

اثر شیدا قوام پوری از انتشارات شاکر-داستان فلسفی

کتاب خط‌خطی‌های ‌روح‌ سرگردان
نویسنده شیدا قوام‌پوری
چاپ شده در انتشارات شاکر
قطع رقعی | ۱۱۶ صفحه | چاپ اول
قیمت: ۱۶۰ هزار تومان
شابک: ۹۷۸۹۶۴۲۸۸۳۸۵۱
.
کتاب «خط خطی‌های روح سرگردان» چهارمین کتاب به قلم نویسنده توانمند، خانم شیدا قوام‌پوری است که توسط نشر شاکر در سال ۱۴۰۲ چاپ و منتشر شده است. قوام‌پوری در معرفی کتاب خویش چنین آورده: «هر تکه از این کتاب، بخشی از تکه‌های وجودم است؛ خط‌خطی‌هایی کوتاه، درهم و برهم، زهرآلود و گاه عاشقانه‌‌ی جسمی در حال فروپاشی، شبیه آخرین تلاش‌های ریشه‌های درختی پوسیده در تلاطم طوفان زندگی برای رسیدن به نور آفتاب! افکار غم‌انگیز روحی سرگردان، کالبدی که کاملاً نمرده است؛ چه مرگ زیبایی، آدمی بمیرد، اما زندگی کند! دردی مشترک در همه انسان‌ها با شکل‌های متفاوت. نوشته‌ای برای آخرین معصومان قرن! این کلمات هرچند درهم و برهم شاید مرهمی باشد بر دل‌های درد کشیده، اما سبز و آفتابی، برای من، برای تو، برای همه، برای هیچ».
خط خطی‌های روح سرگردان در سبک و نثری متفاوت به شیوه سیال ذهن نوشته شده و حاوی داستان‌هایی کوتاه و مینیمالیستی در فرم و شکلی متفاوت و با مضمون دغدغه‌های اجتماعی، فلسفی و عاشقانه نسل امروز و فرداست. این کتاب شامل چهل‌وشش داستان کوتاه با عنوان‌های تابستان سال هزار و سیصد و هیچ، اگر شاعر بودم، یادم باشد، کاش دوباره مومن بودم، آینه‌های روبه‌رو، به پایان فکر نکن، باید سبز سبز شوم، به ریسمان پوسیده آرزوهایت بخند، تبعید شده به جهنم، هزار سال نوری بخواب، شاید امید جوانه زد، اینجا همیشه عشق است و... می‌باشد.
.
بخش زیر بریده‌ای از این کتاب است:
جسمم را آتش بزنید و ذرات آن را به دست باد بسپارید. باد امانت‌دار خوبی است. باد مرا به دشت‌ها می‌برد، به پشتِ کوه‌ها به دشت‌های سبز، جایی‌که هیچ آدمیزادی وجود ندارد. مرا بکارید در خاک‌های حاصلخیز سبز، شاید دوباره جوانه زدم‌. شاید یادم رفت که مُرده‌ام. باید درخت شوم، باید سبز سبز شوم. باد برگ‌هایم را تکان دهد. پاییز نباید بر من هجوم آورد. دست هیچ تبری نباید ریشه‌هایم را قطع کند. این‌بار باید سبزِ سبز شوم...
.
اگر از علاقه‌مندان به داستان‌های کوتاه و مینیمالیستی هستید، پیشنهاد می‌کنیم این کتاب را که در ۱۱۶ صفحه تهیه و توسط انتشارات شاکر چاپ و راهی بازار شده، تهیه فرمایید. برای خرید و سفارش این کتاب از فروشگاه انتشارات شاکر می‌توانید به شماره‌ی ۰۹۱۰۰۶۱۹۷۱۶ پیام دهید.


خرید کتاب خط خطی های روح سرگردان
جستجوی کتاب خط خطی های روح سرگردان در گودریدز

معرفی کتاب خط خطی های روح سرگردان از نگاه کاربران
کتاب های مرتبط با - کتاب خط خطی های روح سرگردان


 کتاب The Razor’s Edge
 کتاب Fathers and Sons
 کتاب Steppenwolf
 کتاب Notes from Underground
 کتاب The Grand Inquisitor
 کتاب رویای شکنجه گر