کتاب اسطوره سیزیف

اثر آلبر کامو از انتشارات نیلوفر - مترجم: مهستی بحرینی-داستان فلسفی

اسطوره ی سیزیف پژوهشی فلسفی است که آلبرکامو، نویسنده و اندیشمند فرانسوی، در 1942 منتشر کرد. رمان مشهور او، بیگانه، نیز در همین سال انتشار یافت. این دو اثر، از نظر درون مایه، بسیار به یکدیگر نزدیکند هر چند شکلی متفاوت دارند،
یکی جستار است و دیگری رمان. کامو سپس در سال 1951 با نوشتن عصیانگر به این مبحث گسترش بیشتری داد و آن را کامل کرد.به نظر او، عصیان از آن رو که خرد آدمی را به ستیز با پوچی وا می دارد، بدان بعدی واقعی می بخشد و بنابراین، می تواند راه حلی برای پوچی باشد. کامو در جایی، درباره ی مجموعه ی آثار خود و اندیشه ای که در آن ها دنبال کرده است ، چنین توضیح می دهد : « نخست می خواستم انکار را بیان کنم و آن را در سه قالب نشان دادم . به صورت رمان : بیگانه،
به شکل نمایشنامه : کالیگولا و سوء تفاهم، و در قالب ایدئولوژی : سیزیف. همچنین برای اندیشه ی ایجابی، سه قالب در نظر گرفتم. رمان : طاعون ، نمایشنامه : شهر بندان و راستان، ایدئولوزی : عصیانگر. دسته ی سومی را نیز با درون مایه ی «عشق » پیش بینی کرده بودم.
سخن کامو، چه در بیگانه و چه در اسطوره ی سیزیف، این است که « پوچی در اصل ، چیزی جز جدایی نیست و آن نه از وجود آدمی سرچشمه می گیرد و نه از جهان . پوچی زاده ی برخورد این دو با هم است » .


خرید کتاب اسطوره سیزیف
جستجوی کتاب اسطوره سیزیف در گودریدز

معرفی کتاب اسطوره سیزیف از نگاه کاربران
باید بعد از 50 صفحه این کتاب را تکذیب کرد. من یک طرفدار بزرگ اگزیستانسیالیسم و ​​فلسفه هستم، اما این کتاب من را کاملا ناراضی نگذاشت. علاوه بر یک ایده واقعا مهم: که خودکشی تنها مشکل جدی فلسفی است، من واقعا فکر نمی کنم اسطوره سیزیف باید برای ارائه داشته باشد. آن را به عنوان خوانده شده بسیار سخت و یا فقط ساده غیبت لعنتی. من تمایل به گفتن این دوم است. به طور کلی، یک ناامیدی بزرگ.

مشاهده لینک اصلی
آلبر کامو زنده ماند! این کتاب تقریبا یک ماه من را کشت و نمی توانست در آن زمان کتاب های دیگری بخواند. من این کتاب را دوست دارم این باعث می شود تا مغز شما لرزش و تفکر زیادی داشته باشد. آنچه که من را متعجب می کند این است که آلبر کامو تنها زمانی 29 ساله است که \"اسطوره سیسیفوس @\" نوشته است. این باعث می شود من فکر می کنم که من واقعا نمی خوانم زمانی که سیزیف را بخوانم. او با استعداد و یا با استعداد و یا نویسنده نابغه بود. من اعتقاد دارم که او زندگی را زندگی می کند. او تشویق می کند که بیشتر بخواند، بیشتر بشناسد و بیشتر زندگی کند.

مشاهده لینک اصلی
این یک جزوه دو طرفه موز است و این یک جزوه موز است. این یک ایده خوب برای شکستن قانون و از بین بردن آسیب های ناشی از کامو است. در این راستا، کامو برای اولین بار به همان اندازه خوب نیست. . این محل کامو و همسرش در آن زندگی می کنند. نگاهی به برخی از بهترین لباس ها در جهان، یا @ شما برای پیوستن به @ خوش آمدید، یا به@@@@@ با تلفن سیسی فون آشنا شوید تا به شما کمک کند بیشتر از گوشی خود استفاده کنید. این قیمت براساس نوع اتهامات زیر است: کارت اعتباری و کارت اعتباری. \"غیر سیگاری و غیر سیگار کشیدن. کامو از کیفیت کامو و قیمت و کیفیت آن استقبال می کند. »‡ N تائه ° á» £ نانوگرم در هکتار »ج: khA¡c پچ»\u003e من phaº§n لا »\u003e N Y فأ triaº¿t TA ¢ ° Æ¡ng cA²n laº¡i، ã'ng چا» N قیمت مناسب است و قیمت با قیمت مطابقت دارد. قیمت قیمت، قیمت یا ارزش محصول است. به قیمت ارزان قیمت، کیفیت خوب، کیفیت خوب نگاه کنید. و اگر شما نیستید، پس شما آزاد نیستید. کامو با خوشحالی اعلام کرد که کمپانی کم هزینه، کم هزینه، n: قیمت بسیار بالا است. آیا می توانید به من بگویید چگونه کار می کند و همچنین چگونه کار می کند؟ \u003e\u003e و دیگر شما اینجا هستید: خانه | قیمت معقول است کامو نام کامو و نام الهه است. کامو افتخار می کند اعلام کند که به عنوان \" n ماهی برنده جایزه نوبل (سارتر) خیریه است. این یک ایده خوب است، تا زمانی که به نام و نام نگاه کنید. CA © NG یک A³ A'ia »ماجراجویی mA¬nh ژله» Ÿ ã'ng: baº¡n Ä'á »در هکتار £ ج Y مارس» Tìm Ä'á »لا © ج luA'n tranger ( La Peste، Les étes و Le malentendu. چه مدت طول خواهد کشید و چه مدت طول خواهد کشید؟

مشاهده لینک اصلی
با داشتن بحث های منظم فلسفی با یکی از دوستان من در کالج، او اغلب گفت که برخی از نظرات من توسط کامو پشتیبانی می شود، اگر چه نزدیک ترین من خواندید برخی از مقالات Sartre در مورد معنای زندگی در دبیرستان بود. با الهام از نقاشی که از سیزیف ساخته شده است، من بالاخره تصمیم گرفتم این مقاله را بخوانم. خواندن آسان نبود؛ با وجود خواندن آن نشستن با یک فرهنگ لغت در این نزدیکی هست که من می توانم در مورد تمام مفاهیم که برای من ناشناخته بود را بخوانم، احساس می کردم بسیاری از ماهیت آن را از دست داده ام. من بسیاری از جمله ها را یادآور شدم و یادداشت های بسیاری را به دست آوردم و در واقع یک پس زمینه قوی فلسفی از چیزی را که من تا به حال کمی فکر کرده بود را کشف کردم، اما هنوز نمی توانستم سیم @ conducting را پیدا کنم. منتظر بودم. خوشبختانه برای همه، تمام تلاشی که داشتم داشتم قرار دادن در خواندن آن پاداش بود؛ در انتهای نسخه کتاب من توضیح دایره المعارف تمام مقاله و موقعیت های تطبیقی ​​فیلسوفان مختلف که در طول کتاب ذکر شده بود وجود دارد. همانطور که بیشتر احکام را که خواندید و زمینه آنها را یاد می کردم، همه چیز را بسیار واضح تر کردم و تبدیل به یک تجربه عالی شدم، و در نهایت، نگاهی به جنبشی که کامو روی آن آشکار کرد، که قبلا نمی توانستم کاملا درک کنم. بنابراین، به هر کسی که همان معلولیت را پیدا می کند، توصیه می کنم این لایحه ی تحلیلی توسط Liselotte Richter را بخوانم (من سعی کردم آن را گوگل کنم اما به نظر می رسید همه نتایج در آلمان بود). من باید در آینده با توجه به این کشف دوباره آن را بخوانم!

مشاهده لینک اصلی
اگرچه زبان آن در زبان نسبتا ساده است، من فکر نمی کنم که به قدر کافی بالغ بشماریم که مقالات فلسفی را درک کنیم. من همه چیز را نمی دانستم، بنابراین من آن را فراموش نمی کنم.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب اسطوره سیزیف


 کتاب کودکی یک رئیس
 کتاب گوشه نشین
 کتاب چهره مرد هنرمند در جوانی
 کتاب ملت عشق
 کتاب سیذارتا
 کتاب زائر کوم پوستل